Utrata i utrzymanie utraty wagi

4

Dopiero po studiach zacząłem przybierać na wadze. Po ukończeniu studiów zacząłem pracować na pełny etat, gdzie siedziałem przy biurku przez około dziewięć godzin dziennie. Chowałem przekąski w szufladach biurka, łapałem pączki i kawę w drodze do pracy, wychodziłem codziennie na lunch i opuszczałem siłownię na happy hour.

Szczerze mówiąc, byłem uzależniony od jedzenia. Nawet po happy hour wracałam do domu i jadłam całą noc. Waga zaczęła się szybko piętrzyć, a w ciągu dwóch lat od ukończenia studiów, przytyłem ponad 75 funtów. Byłem zdyszany wchodząc po schodach i zawsze czułem się wyczerpany i wzdęty. Wstydziłem się swojego wyglądu i czułem się niekomfortowo we własnym ciele.

Osiągnięcia i rozczarowania okazały się pobudką

1We wrzeĹ tołów, aby się nimi podzielić. W wieku 23 lat byłem najmłodszy przy moim stole, ale miałem więcej rozczarowań niż wszyscy razem wzięci (mogłem też myśleć tylko o czterech osiągnięciach). Poczułam wtedy tyle upokorzenia. Inne kobiety opowiadały o tym, jak mają dzieci, biegają w maratonach, zdobywają nagrody, dostają awanse—ja tego nie miałam.

Kiedy poszedłem do domu Tej nocy i spojrzałem na moją listę rozczarowań, zauważyłem pewien temat większość z nich miała coś wspólnego z moją wagą lub brakiem pewności siebie. W tym momencie wiedziałem, że muszę dokonać wyboru albo muszę być w porządku z tym, gdzie jestem, albo muszę dokonać zmiany.

Zacząłem nawet pomagać innym kobietom w ich podróżach zdrowotnych i fitness, organizując comiesięczne obozy treningowe i wirtualne grupy fitness. Moja największa Rada? Nie czekaj, aby poczuć motywację, aby zacząć. Zacznij już dziś, dokładnie tam, gdzie jesteś i bierz każdy dzień po dniu, ponieważ zdrowienie to życiowa podróż i zmiana stylu życia-a nie szybka naprawa.

Podróż odchudzająca, jeden dzień na raz, jeden posiłek na raz i jeden trening na raz.

2Kiedy rozpocząłem swoją podróż, trener na mojej siłowni dał mi wskazówkę i powiedział, że mam pozostać na dobrej drodze od poniedziałku do piątku i zachować swoje zachcianki na sobotę i niedzielę. Na początku działało to dla mnie (uwielbiałem się leczyć), ale było to odwrotne do mojego prawdziwego celu, którym było unikanie wpadania na każde pragnienie, które miałem (nawet w weekendy).

Po pewnym czasie od poniedziałku do piątku zmieniłem trochę rzeczy: próbowałem zmieniać jedną małą rzecz na raz, każdego dnia w tygodniu(jak zamiana śmietanki do Kawy na odtłuszczone mleko lub pakowanie lunchów zamiast przynosić je). Zacząłem częściej przeglądać etykiety, jadłem mniej przetworzonej żywności i więcej pełnowartościowej żywności i pilnie przyglądałem się rozmiarom porcji (nigdy nie zdajesz sobie sprawy, ile jesz, dopóki nie zmierzysz tego).

Dokonywanie tych małych zmian działało dobrze dla mnie (zmiana wszystkiego na raz była zbyt przytłaczająca), więc starałem się spojrzeć na to jako na zmianę jednego nawyku na raz, dopóki nie dokonywałem bardziej zdrowych wyborów niż niezdrowych. Oto, co zwykle jem w ciągu dnia.

Śniadanie: dwa jajka z pół szklanki chipsów słodkich ziemniaków (domowej roboty w moim frytownica powietrza). Obiad: duża sałatka! 2-3 szklanki szpinaku, 3/4 szklanki grillowanego kurczaka, 1/2 szklanki warzyw, takich jak marchew i pomidory, 1/2 awokado i 2 łyżki winegret. Przekąski: Vegan Cafe Latte Shakeology i banan.
Kolacja: zawsze białko, wegetariańskie i złożone węglowodany. Uwielbiam stek (4 uncje) z 1 szklanką brokułów i 1/2 pieczonego słodkiego ziemniaka desert: Herbata.

Ćwicząc jednocześnie, zacząłem zmieniać moją dietę – ale to było trudne dla mojego organizmu.

3Dałem sobie pozwolenie na zrobienie wielu przerw, ale nigdy nie pozwoliłem sobie odejść. Zacząłem ćwiczyć na siłowni i ostatecznie przeszedłem do treningów w domu (wolę takie, ponieważ nie czuję, że tłum mnie obserwuje).

Skupiłem się na mojej sile i wytrzymałości. Kiedy zacząłem podnosić ciężary, starałem się naciskać trochę mocniej każdego dnia(kiedy czułem, że nie mogę zrobić jeszcze jednego powtórzenia, powiedziałem sobie, aby przynajmniej spróbować przed przerwą). Okazało się, że mój umysł był gotów poddać się o wiele szybciej niż moje ciało. Kiedy się popchnąłem, odkryłem, że mogę zrobić więcej niż tylko jedną. Urodziłam dwójkę dzieci – NUMER TRZY jest w drodze—i przez cały okres ciąży kontynuowałam treningi i plan posiłków, pod nadzorem lekarza. Modyfikuję moje treningi, aby były przyjazne dla ciąży, jak wyjmowanie niektórych ćwiczeń z brzucha i zawsze pilnowanie mojego tętna.

Jeśli chodzi o mój plan posiłków, upewniam się (ponownie, pod nadzorem lekarza), że nadal jem zdrowo, ale dodaję kalorie do diety w każdym trymestrze. Ale będę szczery, ciąża jest ciężka po odchudzaniu. muszę sobie przypomnieć, że podczas gdy muszę przybrać zdrową wagę, nie jest to wymówka do całkowitego oddania się.

Staje się mama również naprawdę nauczył mnie znaczenie opieki nad sobą poza tylko odchudzanie. Aby upewnić się, że moja rodzina jest szczęśliwa i zdrowa, ja również muszę być szczęśliwa i zdrowa. Dlatego zaczynam dzień przed wszystkimi, aby wstać i mieć czas dla siebie i ćwiczyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*