Postępowanie w zakresie utraty wagi.

5

Jeśli chodzi o komercyjne programy odchudzania, dowody sugerują, że mogą one w najlepszym razie powodować umiarkowaną utratę wagi. Takie są wnioski, do których doszli Marie-Philippe Maureen ze Szkoły Medycznej i Centrum Badawczego uniwersyteckiego Instytutu Kardiologii i pulmonologii w Quebecu, Marie-France Langlois z Uniwersytetu w Sherbrooke i Yoni Friedhoff z University of Ottawa, po dokładnym ćwiczeniu, które wykorzystano do opracowania jednego z rozdziałów nowych wytycznych dotyczących otyłości Kanada w leczeniu otyłości u dorosłych.

Zalecenia te dotyczą lekarzy pierwszego rzutu i populacji informuje Marie-Philippe Maureen. Podsumowują obecną wiedzę na ten temat i dostarczają wskazówek, które mogą pomóc lekarzom i ich otyłym pacjentom. Najnowsze wytyczne zostały wydane w 2007 roku i wymagają aktualizacji.

Pomoc osobom walczącym z otyłością

1Po pierwsze, trzy lekarza egzamininowali rygorystyczne badania naukowe, poświęcone handlowych внебиржевым produktów w Kanadzie – PGX, Garcinia cambogia, ekstrakty z zielonej herbaty, пиколинату chromu, хитозану, odmienia kwas linolowy i kwas глюкоманнану, i trzech “naturalnych” metod – akupunktury, криолиполизу i wibracji, terapii całego ciała. Żadne badania naukowe nie wykazały skuteczności tych produktów lub interwencji w celu wywołania trwałej utraty wagi, która może wpływać na parametry zdrowia metabolicznego użytkowników. Dlatego lekarze nie powinni polecać ich swoim pacjentom, uważają.

“W idealnym świecie system opieki zdrowotnej będzie miał zespoły przeszkolone przez lekarzy, dietetyków, kinezjologów i psychologów, aby pomóc ludziom zmagającym się z otyłością, która jest obecnie uważana za chorobę przewlekłą, zanim ich http://zielonakawa-odchudzanie.pl/keto-light-plus-naturalny-srodek-gwarantujacy-redukcje-zbednych-kilogramow/ zdrowie się pogorszy. Ponieważ tak nie jest, niektóre komercyjne programy odchudzania są lepsze niż nic.  Marie-Philippe Maureen.

Trzech lekarzy powtórzyło to samo ćwiczenie dla programów odchudzania: WW (wcześniej “Weight Watchers), Jenny Craig, Nutrisystem, Optifast, Curves, Ideal Protein, Slimfast, Slimming World, Overeaters Anonymous i Take Off Pounds Sensibly.

Ich wnioski? Pierwsze cztery mogą powodować niewielkie straty masy ciała w perspektywie krótko – i średnioterminowej i zapewniają niewielką pomoc w regulacji poziomu cukru we krwi u osób otyłych i chorych na cukrzycę. Nie wpływają one jednak na ciśnienie krwi ani profil lipidowy. “Ponadto nie wiadomo, czy efekt tych programów pozostanie długoterminowy, ponieważ żadne badanie nie opiera się na monitorowaniu dłużej niż 12 miesięcy”, mówi Marie-Philippe Maureen.

Otyłość, która jest obecnie uważana za chorobę przewlekłą

2Co robić. Czy dowody są wystarczająco przekonujące, aby lekarze zalecili jeden z tych czterech programów swoim pacjentom? “Jeśli celem jest poprawa ciśnienia krwi lub lipidów we krwi pacjentów, odpowiedź brzmi nie, odpowiada lekarz specjalizujący się w medycynie wewnętrznej i chirurgii bariatrycznej. W idealnym świecie system opieki zdrowotnej miałby zespoły przeszkolone przez lekarzy, dietetyków, kinezjologów i psychologów, aby pomóc ludziom zmagającym się z otyłością, która jest obecnie uważana za chorobę przewlekłą, zanim ich zdrowie się pogorszy. Ponieważ tak nie jest, niektóre komercyjne programy odchudzania są lepsze niż nic.

“Większość ludzi wie, że obietnice tych produktów i programów są przesadzone. Jeśli jednak uciekają się do tego, dzieje się tak, ponieważ nie zapewnia im żadnej innej pomocy ani wsparcia. »
Marie-Philippe Maureen przypomina, że dobre programy odchudzania powinny łączyć odżywianie, aktywność fizyczną i zmiany zachowania.

Powinny oferować realistyczne odchudzanie, nie więcej niż 1 kg na tydzień, i powinny dążyć do długoterminowych efektów. Im więcej w tych programach opieki, zarówno osobistej, jak i zdalnej, ze strony pracowników służby zdrowia, tym bardziej są one skuteczne mówi.

Dieta i ćwiczenia, które pozwalają ci dalej jeść to, na co masz ochotę

4I odwrotnie, przypomina, że należy uważać na pokarmy i programy, które obiecują utratę wagi bez diety i ćwiczeń, które pozwalają nadal jeść, co chcesz, które twierdzą, że tracisz wagę w docelowym obszarze ciała i sprawiają, że wyniki migoczą zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe. Większość ludzi wie, że obietnice tych produktów i programów są przesadzone. Jeśli jednak uciekają się do tego, dzieje się tak, ponieważ nie zapewnia im żadnej innej pomocy ani wsparcia.

Spersonalizowana medycyna, która oferuje zabiegi medyczne dostosowane do wyjątkowości ludzi, jest obiecującą drogą do poprawy zdrowia ludzi. Ten sam potencjał istnieje również w żywieniu mówi Benedict Lamarche. Efekt soli, błonnika, tłuszczów nasyconych itp. To, co jemy, działa inaczej w zależności od naszego wieku, płci, genetyki. Skład naszej mikroflory, filtr naszego jelita w pewien sposób, ma również duży wpływ. Podobnie jak suma spożywanych pokarmów, które reagują na siebie nawzajem.

Krótko mówiąc, w przyszłości spersonalizowane lub precyzyjne odżywianie powinno pozwolić każdej osobie jeść optymalnie dla ich dobrego samopoczucia i zdrowia zgodnie z ich indywidualnym profilem. Konkretnie, Promuje badacz, każdy obywatel może mieć swój własny chip, który mówi mu, wchodząc do sklepu spożywczego, jakie składniki kupić i przepisy, aby je zagruntować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*