Jak poprawić samoocenę? Unikaj tych 9 najczęstszych błędów

W tym praktycznym przewodniku wyjaśnię, jak poprawić poczucie własnej wartości. Zobaczysz, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów, zastosować praktyczne rady, wykonać konkretne ćwiczenia. Wszystko za darmo i osobiście przetestowane. To, co przeczytasz, jest wynikiem moich osobistych doświadczeń i mojej pracy jako coach mentalny z wieloma osobami. Z tego powodu moja samoocena była niska? Ponieważ to był jeden z tych, które do mnie skierowałeś?

Odpowiedzi na te pytania przeprowadziłem na 9 bardziej powszechnych błędów. Dla każdego wyjaśnię, jak go rozpoznać, obserwując Twoje zachowania i myśli. Będzie to łatwe i odkrywcze. Musiałem też ulepszyć obie kopalnie, jestem jednym z tych, których poprosiłem o pomoc. Jak zrobić ? Tak więc odkryłem serię podstawowych działań, które przełożyły się na 5 bardzo praktycznych wskazówek, a także stworzyłem ćwiczenia, w których były skutecznym wsparciem.

To wszystko oferuję i zapraszam do natychmiastowego wykonania ćwiczeń i sugestii. Zacznijmy od mojego testu. Czy pozwalasz zrozumieć, czy masz zdrową samoocenę, czy nie, i jak ją rozwijać. Błędy, które za chwilę przeczytasz, to porady, które często można znaleźć w Internecie, nawet na stronach specjalistów i ekspertów. Osobiście sprawdziłem, że na dłuższą metę nie działają. Może od razu wydają się skuteczne.

Moim celem nie jest jednak sprawienie, że poczujesz się lepiej w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale wyjaśnienie, jak zawsze poprawić poczucie własnej wartości. Te, które następują, są częstymi błędami, ponieważ nie dają wyników, które utrzymują się w czasie. Rzeczywiście często stwarzają nowe problemy związane z samooceną.

Miej znaczenie dla osądów innych

Uważamy, że im bardziej doceniamy i aprobujemy, polepszamy nasz pogląd. Często czytam porady oparte na dbałości o ich wygląd fizyczny, np. Odzież czy inne detale zewnętrzne. To błąd, ponieważ w ten sposób masz szereg negatywnych wyników. Osąd innych staje się krytyczny dla twojej samooceny, a to czyni cię słabym.

Nie jest to najlepsze dla twojej samooceny, spójrz tylko na pochwałę od ludzi, z którymi się kontaktujesz. Ocena innych opiera się na tym, co widzą o tobie na powierzchni elementów, więc jest to system, który nie trwa długo, tylko do tego, że inni nadal cię doceniają.

Jeśli twoja samoocena zależy od tego, co powiesz innym o sobie, sześć w pięknym bałaganie: polegasz na nich, a to wpłynie na każdy aspekt twojego życia. W rzeczywistości wystarczy wziąć pod uwagę ocenę innych, która często jest negatywna, że ​​nasza samoocena jest słabsza. Nie tylko. Osąd innych szybko się zmienia, nie pamięta dobrych rzeczy, które zrobiłeś, nie wie, jak pojąć, co możesz zrobić.

Jeśli wsparcie dla poczucia własnej wartości dla innych, choć pozornie nie wydaje się, nieuchronnie pójdzie na góry rosyjskie. Dziś samoocena rośnie, jutro spada, w zależności od nastroju osób wokół ciebie. To jeden z najgorszych błędów, jakie możesz popełnić.

Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd?

Co myślisz, tym większy wpływ na swój nastrój. Dokonuj pewnych wyborów, jeśli zostaną zatwierdzone, i unikaj tych, które będą kolidować z opinią innych. Może sprzeciwiasz się opinii wielu osób, ale jesteś zależny od jednej z nielicznych, być może ludzi w pobliżu i bardziej intymnych.

Wierz w siebie, ponieważ inni w ciebie wierzą. Podobnie, jeśli nikt w ciebie nie wierzy, tak mało wierzysz, nawet jeśli masz zaufanie do swoich zdolności. Wyrażając opinię o sobie, używaj mniej więcej słów, których używasz do innych osób, których jesteś w pobliżu. Wszystkie negatywne emocje wynikają ze strachu

Strach jest podstawą wszelkich negatywnych emocji i jest to taki, który odczuwamy częściej, nawet go nie rozpoznając. Zrealizowałem ebook, w którym wyjaśniasz, jakie są 4 korzenie, które karmią i jak je wyeliminować. Będziesz miał kilka ćwiczeń i kilka historii, aby zmienić swoje podejście do strachu i odkryć, że go nie potrzebujesz , i możesz zacząć żyć bez strachu.

– Co strach może ci zrobić (jak cię powstrzymuje). – Ponieważ próba: 4 korzenie (roszczenia, nałogi, egoizm i słabość umysłu). – Ćwiczenie dla każdego korzenia. – Kilka testów, aby sprawdzić, czy jesteś samolubny. – 2 testy (jeden naprawdę trudny), aby sprawdzić, czy nie jesteś od kogoś uzależniony.

Wyjaśnię, jak możesz żyć bez lęków (pokazując, jakie kroki musisz zrobić). Polecam to teraz, ponieważ nigdy nie pozbędziesz się negatywnych emocji, jeśli najpierw nie pozbędziesz się strachu. Jeśli zapiszesz się do mojego newslettera, możesz go pobrać teraz za darmo.

Samodzielnie mierzysz swoje wyniki

Według błędu poważny: oprzeć swoją samoocenę na ich wynikach. Jeśli wygrasz, to znaczy, że jesteś wart, jeśli nie przegrasz. Jest to błąd trudny do uniknięcia, ponieważ wydaje się oczywisty na podstawie tych, które pojawiają się jako parametry obiektywne. Napisałem się . Po pierwsze, wyniki, które uzyskasz, zależą od miary, według której mierzą. Wygrywaj lub przegrywaj zgodnie z zasadami obowiązującymi w społeczeństwie, w którym żyjesz. Zasady wybrane przez innych.

Po drugie, zwycięstwo i porażka to pojęcia dość względne. Dzisiaj przegrywasz bitwę, która jutro wygrasz wojnę. Zapewniam doświadczonej kadry, że porażki są najlepszymi momentami do nauki, doskonalenia, a następnie zwycięstwa.

To mówię w wielu, ale jeśli przeżywasz każdą porażkę tracąc wiarę w swoje umiejętności, to nigdy się nie zdarzy. Wreszcie, twoje wyniki są uwarunkowane wieloma czynnikami, których nie możesz kontrolować, więc nigdy nie są autentycznym wyrazem twojej wartości.

Wyniki są filtrowane według tego , co musisz zrobić, jak musisz to zrobić i kiedy . Wszystkie czynniki narzucone przez innych. W większości, a może przede wszystkim. Wyniki są owocem twojej przeszłości. Mówią, że może to, co dostaniesz jutro? Jeśli wczoraj przegrałeś, to znaczy, że jutro nie wygrasz?

Na podstawie swoich wyników myślisz o sobie dobrze lub źle. Unikaj rozmów o porażkach, ukryj się, jeśli możesz. Chwalisz się wszystkim swoimi osiągnięciami. Nie chodzi o to, że wygrałeś lub przegrałeś: myślisz, że jesteś zwycięzcą lub przegranym . Masz do siebie zaufanie, jeśli wygrasz, w przeciwnym razie myślisz, że nie jesteś dobry ani dobry w czymkolwiek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*