Dlaczego nie warto porównywać się z innymi?

Mamy zwyczaj radzenia sobie z innymi. Określamy, czy jesteśmy warci na podstawie porównania, które robimy między nami a niektórymi ludźmi. Porównanie prowadzi nas do oceny, czy jesteśmy lepsi, czy gorsi od kogoś. Błąd polega na tym, że zamiast oceniać, ile jesteśmy warci, oceniamy, czy zrobiliśmy wszystko najlepiej. Przede wszystkim porównanie opiera się na wynikach.

Czy nie masz innych elementów na których powinieneś polegać. Wyniki są oczywiste i łatwe do zrozumienia. Więc wbrew temu, co zrobiłeś, tym, co zrobiłeś dla innych, i oceń, kto jest lepszy. Jeśli wyniki są błędne w modelu, jest to również porównanie, które jest na nich oparte. Co więcej, porównanie jest powierzchnią oceny, która nie uwzględnia wielu zmiennych, które nie widzą. Twoja historia, twoje własne doświadczenia, twoje własne emocje, twoje wybory, twoje uczucia i wiele więcej, które nie wchodzą w grę.

Ma to znaczenie tylko dlatego, że możesz porównać to, co zrobiłeś i osiągnąłeś. Ponadto porównanie zawsze opiera się na ocenie innych: kto zdecydował, co jest najlepsze w danej sytuacji? Na podstawie tego, co ustalasz, czy sześć lepszych czy gorszych od innych? Na podstawie aspektów, które firma, czyli druga strona, uznała za ważne i prawidłowe. Ten błąd zależy od dwóch pierwszych, które widzieliśmy.

Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd?

Kiedy patrzysz na swoją osobistą ścieżkę, porównujesz ją z osobami podobnymi do Ciebie pod względem wieku, kultury, wykształcenia, poziomu ekonomicznego, miasta i tak dalej. Jeśli chcesz poczuć się lepiej, porównujesz się z tymi, którzy, tak jak ty, poszli gorzej. Czujesz się jednak gorzej, myśląc o tym, kto, tak jak ty, poszedł lepiej.

Strzały często w tańcu inne: „Zrobiłem i nie zrobię” lub „Dlaczego miałbym to zrobić, skoro oni tego nie zrobili?”. Nie wiem, jak powiedzieć, jakie sześć dobrych, lub dobrych, wiesz, jeśli kogoś przewyższasz lub kogoś niż ty w jakiejś dziedzinie.

Przy trzecim błędzie już podkreśliliśmy prawdziwy problem: używa zła lub w ogóle do twojej głowy. Nie jest łatwo myśleć, że masz rację, jeśli wszyscy mówią ci, że się mylisz, nawet jeśli naprawdę masz rację. Ale to jest samoocena: wiedzieć, że jesteś wart, nawet jeśli inni tego nie rozumieją.

Skupiasz się na problemach i niedociągnięciach

Na samoocenę wpływa sposób, w jaki obserwujemy tych sześciu i nową zdolność. Dużym błędem jest zawsze myślenie negatywne, kiedy myślisz o sobie. Częściej myślisz o popełnionych błędach niż o osiągniętych sukcesach. Wyeliminowałeś swoje wady, ale ciężko pracuj, aby wymienić swoje mocne strony. Wiesz dobrze, czego nie potrafisz, w czym nie jesteś w stanie sześciu, ale wiesz, w czym celujesz.

Myślisz przede wszystkim o tym, za czym tęsknisz i czego nie wiesz, a rzeczy, które posiadasz i które wzbogacasz, uważasz za oczywiste i trywialne. Wyobraź sobie, że musisz poddać się ocenie ekspertów, którzy oceniają Twoją pracę lub pasję.

Gdyby wyglądali tylko na błędy i ograniczenia, czy uważasz, że jest to słuszne w ich ocenie? O protesteresti mówiąc, że nie bierze pod uwagę rzeczy pozytywnych ani twoich cech? Oczywiście odpowiedź, ale często sześć właśnie, aby zachowywać się w ten sposób, penalizzandoti bez rozważania dobrych rzeczy, które masz.

Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd? Jeśli poproszę o wyszczególnienie 10 błędów, to jest łatwe. Jeśli poproszę Cię o 10 cech, musisz dużo o nich pomyśleć i być może nie możesz ich znaleźć. Często mówisz o swoich problemach, trudnościach lub tym, za którym tęsknisz i chciałbyś, ale tak nie jest. Często narzekasz. Również w innych widzisz więcej wad niż zalet.

Osadzasz się i pozwalasz sobie odejść

Poczucie własnej wartości jest oczywiście związane z twoją osobistą wartością. Wielkim błędem jest to, aby robić, nie chcieć ulepszać tego, kim jesteśmy, ograniczać się do kilku rzeczy, o których myślimy, że warto. Odpuszczamy sobie zamiast trenować, aby się doskonalić. Cieszymy się, że możemy przetrwać. Może odłożymy zmiany lub wybory na jutro.

Kiedy żyjesz w ten sposób, gdy ciągniesz go z dnia na dzień, pozostawiając zubożony potencjał. Możesz zrobić dużo i zdobyć wielkie hity, ale nic nie robisz. W ten sposób nie wyrażaj całego swojego talentu, im mniej okazujesz, tym mniej możesz widzieć siebie samego lub posiadasz.

Za co powinieneś siebie cenić, jeśli nawet nie wiesz, kim jesteś i ile możesz dać? Z drugiej strony, pozwalając sobie iść i accontentandoti tego, jak idą rzeczy, z drugiej strony marnując swój potencjał, z drugiej strony obniża to nasz szacunek.

Staje się błędnym kołem. Ponieważ uważasz, że nie jesteś tego wart, jesteś zadowolony. Więc robiąc coraz mniej ekspresji i widząc trochę, uważam, że jest jeszcze gorzej. Nie chodzi o to, aby być aktywnym i dynamicznym, ponieważ im częściej to widzisz, lub dlatego, że uzyskasz lepsze wyniki.

Wyjaśniłem ci już, że są to dwa błędy. Chodzi o to, abyś zdobył wiedzę o tym, co możesz zrobić, o mocy, którą masz w ręku. Musisz cię obudzić, bo im więcej widzisz i zdobywasz medal. Ale odkryć, co jest w tobie dobre i zacząć nadawać odpowiednią wartość. Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd? Brakuje Ci entuzjazmu , chęci i energii. Często czujesz się znudzony, niezadowolony , ale nadal robisz to samo, co zawsze.

Ubolewam, że twoje życie nie jest takie, jak byś chciał, ale tak było w ostatnich miesiącach lub latach. Może masz wiele pomysłów i planów, ale wtedy niczego nie realizujesz, albo dlatego, że masz mało czasu, albo dlatego, że nie masz nikogo, kto by ci pomógł, lub dlatego, że nie myślisz, że możesz to zrobić .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*