Wskazówki treningowe dla początkujących

Każdy, kto regularnie trenuje, wie, jak ciężko było na początku. To prawdziwe wyzwanie, aby kontynuować trening i trenować, nawet jeśli ktoś nie ma na to ochoty. Jednak ten stan nie trwa wiecznie. Jeśli często chodzisz poćwiczyć, możesz stać się częścią swojego życia poza pewnym momentem. W tym przypadku kwestia motywacji już się nie pojawia. Po prostu idzie poćwiczyć – bo zawsze to robi.

Ten punkt pojawia się w innym czasie w życiu każdego człowieka. Jeśli możesz wierzyć w naukę, rozwój nawyku zajmuje 18-254 dni. Tak więc w najgorszym przypadku musisz wytrwać nieco ponad osiem miesięcy, aby trening przeszedł automatycznie.

Jednak jest bardzo prawdopodobne, że ten punkt nastąpi znacznie wcześniej. Aby ułatwić rozpoczęcie pracy jako początkujący, należy pamiętać o kilku kwestiach:

Wyznaczać cele

Na początek dobrym pomysłem jest postawienie sobie ambitnego, ale osiągalnego celu. Idealnie jest ustawić stały czas, na przykład przebiegnięcie maratonu. Cel motywuje, ułatwiając skupienie się.

Nieprzyjemne jest dobre. Na początku trening jest niewygodny i męczący. Powodem tego jest adaptacja. Po chwili nasze ciało przyzwyczaja się do wysiłku, a nasz umysł również się zmienia. Im częściej trenujemy, tym częściej opuszczamy naszą strefę komfortu; ewoluujemy i uzyskujemy lepszą wersję siebie.

Definiowanie mniejszych, pośrednich celów. Dobrze jest mieć duży cel. Jednak ponieważ jest duży, jest też niesamowity. Jak kiedykolwiek to osiągnę? Pytanie, które często pojawia się, gdy myślisz o wielkim celu. Aby zachować motywację i regularnie obserwować postępy, podziel duży cel na małe cele pośrednie, które możesz stosunkowo łatwo osiągnąć.

Zamiast zawsze pamiętać o maratonie, zacznij najpierw biegać w odstępach 5-kilometrowych. Dzięki temu cel jest łatwiejszy do osiągnięcia. Kiedy już to zrobisz, może nadejść następny krok: przebiegnij dziesięć kilometrów lub tylko siedem. Słuchaj swojego ciała i swoich uczuć. Jeśli czujesz urazę lub inną odporność, po prostu wybierz mniejszy cel.

Różnorodność zwycięża

Bez względu na to, co trenujesz, po pewnym czasie staje się to rutyną, co zmniejsza Twoją motywację. To wtedy musisz wnieść trochę urozmaicenia do swojego treningu. Dlatego konieczna jest regularna zmiana planu treningowego, aby nowe bodźce treningowe zawsze docierały do ​​osoby. Jest to stosunkowo łatwe w przypadku treningu siłowego i nowych ćwiczeń. Jest to jednak możliwe również podczas biegania, na przykład poprzez włączenie krótkich sprintów.

Certyfikat medyczny. Jeśli nie ćwiczyłeś przez dłuższy czas, przed rozpoczęciem intensywnego treningu skonsultuj się z lekarzem. Jest to szczególnie ważne dla mężczyzn powyżej 45 roku życia i kobiet powyżej 55 roku życia. Jeśli masz problemy zdrowotne, nadal udaj się do lekarza. Sport, który wybierzesz, może nie być optymalny i istnieją lepsze alternatywy.

Powoli i równomiernie. Zacznij powoli i nie przesadzaj! Nietypowe ruchy niosą ze sobą niezwykle wysokie ryzyko kontuzji, a jeśli podczas treningu przesadzisz, zmniejszy się również Twoja motywacja.

Zwróć uwagę na odżywianie

Ćwiczenia pobudzają metabolizm i spalają kalorie. Zwracaj uwagę na to, co jesz, ponieważ trening wymaga energii. Nie musisz natychmiast przełączać się na koszt surowy. Dieta z nadwagą jest bardzo ważna.

Idealne jest spożycie węglowodanów przed treningiem i białka po treningu.

Inni, inni, inni Pij wystarczającą ilość płynów przez cały dzień. Idealna jest woda lub niesłodzona herbata. Spożywanie specjalnych napojów elektrolitowych nie jest konieczne, jeśli nie trenujesz przez dłuższy czas. Za mało płynów może powodować skurcze i udar cieplny. Dlatego ważne jest, aby zwrócić na to uwagę.

Trening siłowy czy wytrzymałościowy? Oba!

Trening siłowy i wytrzymałościowy najlepiej wykonywać naprzemiennie, np. Trening siłowy dwa razy w tygodniu i raz trening wytrzymałościowy. I odwrotnie w przyszłym tygodniu, więc byłoby optymalnie. Jednak nie zrozum mnie źle: nadal o wiele lepiej jest po prostu ćwiczyć siłę, niż nic nie robić. To samo dotyczy treningu wytrzymałościowego.

Wybór odpowiedniego sprzętu. Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do odpowiedniego treningu. Nie tylko poprawia komfort treningu, ale także zwiększa jego efektywność. Nie musisz się od razu spieszyć i kupować wszystkiego, co najlepsze, jednak odpowiedni sprzęt jest niezbędny.

Dobra technika. Nie ma znaczenia, od jakiego sportu zaczynasz: zawsze zwracaj uwagę na właściwą technikę. Najlepiej, jeśli trener ci to wyjaśni. To nie tylko zmniejsza częstość kontuzji, ale także zwiększa efektywność treningu.

Baw się dobrze i powodzenia! Ćwiczenia z dużą nadwagą – Połóż vs. nie rób tego! Wiele osób zacznie odchudzać się lub w najlepszym razie zmienić styl życia 1 stycznia, a wielu z nich zdecyduje, że od tej pory będą regularnie trenować. I jak niedawno napisał ekspert psycholog WMN Noémi Orvos-Tóth , większość już się poddała .

Oprócz czynników duchowych dużą rolę może odegrać również fakt, że źle oceniliśmy nasz obecny stan i okoliczności oraz nie wybraliśmy sportu idealnego. W tym artykule chcemy dać wskazówki tym, którzy obecnie mieliby jeszcze większą nadwagę podczas regularnych treningów, uprawiali ten sport od dłuższego czasu i na razie mają słabą wytrzymałość. Pisanie: Gina Prónay-Zakar .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*