Tabletki odchudzające – zielona kawa czy błonnik?

Osoby pragnące zgubić zbędne kilogramy zawsze chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju suplementy diety mające pomóc im w procesie gubienia masy ciała. Im bowiem trudniej nam zgubić kalorie tym chętniej sięgamy po wszelkiego rodzaju preparaty, których producenci obiecują w reklamach spektakularne efekty i piękną sylwetkę w kilka tygodni.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że tego typu środki, których ceny potrafią się wahać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, nie sprawią że schudniemy. Do osiągnięcia pięknej sylwetki potrzebna jest praca i cierpliwość. Nie obędzie się bez zdrowej diety, liczenia kalorii i ruchu. Codzienne długie spacery to absolutne minimum. Nie oznacza to jednak, że owe suplementy to absolutna strata czasu i pieniędzy. Odpowiednio dobrane i stosowane zgodnie z zaleceniami mogą w diecie odchudzającej pomóc. Wśród najbardziej popularnych składników owych preparatów znajdują się błonnik pokarmowy i zielona kawa.

Preparaty na odchudzanie – błonnik pokarmowy

Błonnik pokarmowy od lat wiedzie prym w spisie składników wszelkich preparatów na skuteczne odchudzanie. Jego zbawienny dla ludzkiego organizmu wpływ nie kończy się na niwelowaniu uczucia łaknienia wywołanym przez błonnik rozpuszczalny. Jego bowiem druga wersja – błonnik nierozpuszczalny oczyszcza organizm poprawiając perystaltykę jelit i przyspieszając przemianę materii. W związku z tym wszelkiego rodzaju preparaty na odchudzanie zawierające błonnik pokarmowy, mimo iż nie spowodują utraty kilogramów, to z pewnością będą miały dobroczynny wpływ na organizm ludzki.

zielona kawa tabletki

Preparaty na odchudzanie – zielona kawa

Zielona kawa sama w sobie nie ma, jak głoszą reklamy właściwości odchudzających. Jednak występujący w niej kwas chlorogenowy może przyczynić się do utraty wagi. Jednak jego stricte odchudzające właściwości nie zostały nigdy poparte żadnymi badaniami. W tabletka opartych na ziarnach zielonej kawy dużą rolę odgrywają składniki współtowarzyszące, jak zielona herbata, czy wyżej wspomniany błonnik. Poza błonnikiem i zielona kawą producenci na bieżąco prześcigają się w propozycjach różnych preparatów odchudzających. Bez względu jednak na obietnice producentów, bez względu na cenę i wiele innych czynników, jakie mają nas zachęcić do zakupu danego preparatu żaden z nich nie sprawi że schudniemy. Czasami mogą jedynie skutecznie wspomagać dietę, jednak nie obędzie się bez diety i ruchu. Dlatego stosowanie suplementów odchudzających powinno być ostatnim krokiem w walce o piękną sylwetkę pierwszym natomiast zdrowy tryb życia.

tabsy3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *