skutki_uboczne

Czy suplementy z zielonej kawy mają skutki uboczne

Wyciąg z ziaren zielonej kawy to naturalny suplement diety. W porównaniu z lekami na odchudzanie wypisywanymi na receptę, nie ma właściwie żadnych skutków ubocznych poza tymi, wynikającymi ze spożywania kofeiny obecnej w ziarnach. Jednak większość suplementów z zielonej kawy znajdująca się obecnie na rynku jest pozbawiona kofeiny.

Jeśli wybierzesz jednak taki suplement, który zawiera kofeinę, wiadomo nie od dziś, że może ona powodować nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak: bezsenność, nerwowość,  niepokój, bóle brzucha, nudności, wymioty i inne lżejsze dolegliwości. Spożywana w większych ilościach (czyli w dawce większej niż 300-400 mg/dziennie) powoduje bóle głowy, zdenerwowanie, pobudzenie, dzwonienie w uszach, nieregularny rytm serca. W przypadku odczuwania nieprzyjemnych skutków kofeiny, zdecyduj się na suplement, który jej nie zawiera. Informację znajdziesz na opakowaniu.

Nawet w ekstrakcie z ziaren zielonej kawy, który nie ma już kofeiny, obecny jest GCA (czyli antyoksydant zielonej kawy), który neutralizuje wolne rodniki powstające w organizmie. Nadmiar wolnych rodników jest szkodliwy dla organizmu i powoduje różne choroby (w tym raka). Pozbywając się wolnych rodników i przyjmując antyoksydanty z zielonej kawy, można zapobiec wielu chorobom, a także opóźnić proces starzenia się.

zielona kawa tabletki

W porównaniu z farmakologicznymi środkami odchudzającymi, które są wyjątkowe szkodliwe dla organizmu (niszczą wątrobę) i mają liczne skutki uboczne (depresja, tachykardia, atak serca, wylew, a nawet rak), wyciąg z ziaren zielonej kawy jest zupełnie bezpiecznym suplementem wspomagającym odchudzanie.

Autor tekstu: Marta Zych

 

Jedna myśl nt. „Czy suplementy z zielonej kawy mają skutki uboczne

  1. olga

    ja zanim zaczęłam brać „moje” suplementy, czyli be slim z wyciągiem z zielonej kawy, upewniłam się dietetyczki, która układała dla mnie jadłospis, czy aby na pewno są bezpieczne. Wiadomo, że na rynku jest mnóstwo różnych specyfików i wiadomo, że część z nich to jedna wielka lipa. Dlatego do wyboru suplementów trzeba podchodzić rozważnie 🙂 tak się wymądrzam 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *