korkowa podloga

Elegancki wystrój wnętrz z udziałem ekologicznego korka

Nie od dziś wiadomo, że naturalne produkty dekoracyjne nadają wnętrzu niecodziennego charakteru, podnosząc jednocześnie jego prestiż. Niebywały efekt można osiągnąć m.in. poprzez zastosowanie naturalnego surowca, jakim jest korek. Ciepła, jasnobrązowa barwa wprowadza do pomieszczenia niezwykły klimat. Warto więc podarować sobie odrobinę luksusu, kierując się dewizą, że największa siła tkwi w prostocie.
romby

Ściany i podłogi z korka naturalnego

Korek ścienny (lub tablice korkowe) wykorzystane w celu dekoracyjnym pięknie zdobią pomieszczenie, natomiast zastosowane pod warstwą tynku arkusze korkowe, stanowią doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jak widać, korek odgrywa wiele ról. Specyficzne właściwości surowca sprawiają, że jest wręcz unikatowym materiałem.
Korek świetnie sprawdza się także na powierzchni podłogowej. Zastosowanie surowca jako warstwy wierzchniej posadzki niesie wiele korzyści. Podłoga jest wówczas bardzo przyjemna w dotyku, ciepła i elastyczna. Korek nie przyciąga kurzu, co wynika z właściwości antyalergicznych surowca. Rolki korkowe można wykorzystać także, jako podkład pod podłogę. Dzięki tej czynności posadzka zostanie wyciszona. Materiały w różnych wymiarach, można zakupić na stronie: https://korkrollen.de/.
kork tygrys

Meble korkowe

Z pewnością niemałe wrażenie robią meble, wykonane z naturalnego korka. Przy odrobinie chęci i wyobraźni, można samodzielnie stworzyć bardzo oryginalny styl. Wystarczy tylko zainwestować w korek samoprzylepny, którym po odpowiednim docięciu, obkleja się dowolne powierzchnie starych mebli. Wydatek jest w tym przypadku znacznie mniejszy niż za indywidualny projekt mebli korkowych.

zielona kawa tabletki

Korkowe akcesoria dekoracyjne

Elegancki wystrój z udziałem korka wcale nie musi oznaczać inwestowania w arkusze korkowe, rolki korkowe czy korek samoprzylepny. Wystarczy bowiem pomyśleć o drobnych akcesoriach dekoracyjnych, które podkreślą naturalny charakter wnętrza. Akcesoria kuchenne wykonane z korka naturalnego (np. deska, przyprawniki, podkładki itp.) wyglądają bardzo efektownie.
Piękne wnętrze, które zrobi wrażenie na niejednym gościu, jest w zasięgu ręki. Wystarczy sięgnąć po ekologiczny korek. Nawet niepozorne, choć bardzo popularne tablice korkowe, mogą zostać wykorzystane jako ciekawy element dekoracyjny. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni.
plyty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *