dieta_cud_czy_mit

Dieta z zieloną kawą – najnowsza moda czy efektywny sposób na spalanie tłuszczu

Kiedy sama dieta i ćwiczenia nie są wystarczająco skuteczne w gubieniu zbędnych kilogramów, warto skorzystać z naturalnych suplementów diety, które przyspieszą metabolizm i pomogą spalać tłuszcz. Jednym z takich naturalnych wspomagaczy jest wyciąg z ziaren zielonej kawy.

Najnowsza moda czy efektywny sposób spalania tłuszczu

Czy suplementy z zieloną kawą to kolejna moda dietetyczna, czy rzeczywiście są skuteczne i pomocne w szybszym i efektywniejszym chudnięciu?

zielona kawa tabletki

Zielona kawa ma wiele właściwości korzystnych dla organizmu, a jednym z nich jest to, że powoduje mniejsze wchłanianie cukrów przez jelita. A mniej cukru w organizmie, oznacza mniejsze ilości tłuszczu (nadmiar cukru w organizmie przekształcany jest na tłuszcz). Oprócz tego zielona kawa pomaga w metabolizowaniu nadmiernego tłuszczu i zamienianiu go ponownie na cukier. Organizm zamienia nadmiar cukru w tłuszcz, żeby później móc wykorzystać ten nadmiar tłuszczu i zamienić go ponownie w energię, czyli cukier. Jest to naturalny proces zachodzący w ludzkim organizmie. Zielona kawa nie zaburza tego procesu, a jedynie czyni go efektywniejszym. Suplementy z wyciągiem z ziaren zielonej kawy są więc pomocne w odchudzaniu, ponieważ zielona kawa jest spalaczem tłuszczu, a jednocześnie blokuje jego odkładanie się. Mniej odkładanego tłuszczu , to więcej tłuszczu z Twojego organizmu, który musi być metabolizowany do postaci cukru. I to właśnie dzięki temu procesowi, chudziesz.

Na co zwrócić uwagę, kiedy rozpoczynasz dietę z zieloną kawą?

Niektórzy twierdzą, że dieta z zastosowaniem zielonej kawy nie wymaga zmiany nawyków żywieniowych. Musisz jednak pamiętać, że tylko zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna pomaga osiągnąć sukces w odchudzaniu. Dlatego, jak w każdej diecie, również w diecie z zieloną kawą, trzeba zastosować się do kilku reguł, żeby osiągnąć pożądane rezultaty. Samo przyjmowanie suplementów nie pomoże zrzucić tłuszczyku z bioder lub pozbyć się oponki na brzuchu.

Stopniowo zmniejszaj ilość zjadanego jedzenia. Nie możesz jeść kolosalnych ilości jedzenia, jeśli chcesz schudnąć, ale nie musisz też radykalnie zmieniać swoich nawyków żywieniowych (chyba, że jest to codzienne jedzenie fast foodów). Nie głódź się, ale też nie opychaj. Twój organizm musi zacząć stopniowo dostawać mniej jedzenia, żeby przeszedł w tryb spalania tłuszczu. Zielona kawa przyczyni się do przyspieszenia tego procesu i dzięki niej stanie się on efektywniejszy (większe spalanie tłuszczu w szybszym czasie).

Bardzo ważne jest to, żebyś ograniczała spożywanie pokarmów stopniowo. Organizm nie może przeżyć szoku głodowego, bo i Ty nie będziesz się z tym dobrze czuć, i Twój organizm nie zareaguje na to prawidłowo. Zamiast spalać tłuszcz, będzie palił mięśnie. Jeśli będziesz wygłodniała, łatwiej będzie Ci sięgnąć po coś niezdrowego do jedzenia i będziesz bardziej podatna na zjadanie większych ilości, np. wieczorem. Suplementy z zieloną kawą pomogą Ci również powstrzymać głód. Nawet jeśli będziesz jadła mniej (stopniowo), Twój organizm zacznie przekształcać tłuszcz w cukier, żeby dostarczyć Ci niezbędną energię, a zielona kawa przyspieszy ten proces i wspomoże metabolizm.

Prowadź dziennik. Zapisuj to, ile i co zjadłaś. Brak kontroli nad spożywanymi ilościami jedzenia, to pierwszy i ostatni krok Twojej diety. Nie ma odchudzania bez zapisywania swoich wyników. Zaraz po skończonym posiłku, zapisz, co i w jakich ilościach zjadłaś. Nie odkładaj tego na później, bo pod koniec dnia, na pewno nie będziesz pamiętała o jedzeniu, które spożyłaś.

Autor tekstu: Marta Zych

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *