Czy pożyczki mogą być nam świadczone przez każdego czy też analogicznie jak kredyty jest to usługa wskazanej jednostki publicznej?

Sporo osób twierdzi, że pożyczka i kredyt to właściwie to samo. Należy jednak wiedzieć, że chociaż i w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z pewnym zobowiązaniem finansowym, o które możemy ubiegać się np. w bankach czy instytucjach finansowych, to jednak są to nieco inne produkty. Różnice pojawiają się już w kwestii prawnych założeń tych możliwości finansowych. Pożyczka jest określana na podstawie Kodeksu cywilnego, natomiast kredyty przyznawane są na podstawie przepisów prawa bankowego.


Kredytu udzielać mogą tylko banki. Pożyczki może nam udzielić praktycznie każda osoba lub instytucja dysponująca określoną sumą gotówki. Pożyczka ponad to może być udzielona w dowolnej formie, możemy starać się o dowolną sumę środków i właściwie zawierana może być w wielu formach. Trzeba jednak wiedzieć, że sumy pożyczek przekraczających sumę pięciuset złotych muszą zostać zachowane w formie umowy pisemnej dla celów dowodowych. Umowa pisemna zostanie przygotowana zawsze w sytuacji kredytu.
rzeka i koło
Pożyczka jest możliwością pozyskania funduszy bardzo szybko. Pożyczkobiorca nie ma możliwości już później ingerować w sposób wykorzystania przyznanych funduszy. O kredyt natomiast staramy się w sytuacji jasno wyznaczonego celu. Ponad to, kredyt pozostaje pod stałą kontrolą banku. Pożyczka może być przyznawana nie tylko w formie pieniężnej (np. gotówka), ale także w postaci różnego rodzaju przedmiotów materialnych. Co także w tym przypadku bardzo istotne: kredyty najczęściej związane są z koniecznością ponadpodstawowych opłat, takich jak prowizja czy oprocentowanie. Natomiast pożyczki mogą występować nieodpłatnie. Zatem jeżeli ciekawią nas tego typu oferty finansowe musimy widzieć różnice pomiędzy kredytami a pożyczkami.
blond
Eurobank dostarcza dobre warunki konsolidacji zadłużenia dla pożyczkobiorców, którzy mają w posiadaniu więcej pożyczek. Dane na temat kredytów dostępne są na portalu najlepszy kredyt konsolidacyjny.

zielona kawa tabletki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *