Ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia fizyczne sprawiają nie tylko, że lepiej się czujemy, ale również tracimy zbędne kilogramy. To właśnie ten drugi czynnik najbardziej motywuje ćwiczących do działania. Warto zauważyć, że podczas treningów należy też wprowadzić odpowiednią dla siebie dietę. Nie wystarczy pić koktajli i jogurtów. Dieta musi być wzbogacona o witaminy i minerały, których potrzebuje Nasz organizm. Czy wiesz, że 11% osób twierdzi, że przestrzega wszystkich zasad diety ze względu na chęć poprawy swojego wyglądu? Do tego wystarczy dołożyć intensywne ćwiczenia i już niebawem będzie można się chwalić piękną, zadbaną sylwetką. Wcale nie musisz chodzić na siłownię, żeby lepiej wyglądać. Jest mnóstwo ćwiczeń, które możesz wykonać w domu. Zaproponujemy Ci kilka z nich.

Ćwiczenia na płaski brzuch

(Wiesz o tym, że) Zbliżają się wakacje i trzeba odsłonić ciało? Należałoby wziąć się za swój brzuch, który po zimie nieco stracił na atrakcyjności. Te kilka prostych ćwiczeń pomoże Ci wrócić do formy.

zielona kawa tabletki
 • Półbrzuszki. Czy robisz je odpowiednio? Leżąc na płaskim podłożu załóż ręce na kark (łokcie muszą dotykać podłogi), a następnie napinając mięśnie brzucha unoś barki i łopatki. Nie zapomnij o tym, aby zachować kąt 90 stopni w kolanach oraz biodrach. Warto wiedzieć, że ćwicząc w ten sposób spalasz w 3 minuty 17 kcal.
 • Połóż się na plecach. Nogi podnieś do góry i rozchyl je na boki. Ręce wyprostuj i skieruj przed siebie. W tej pozycji unoś głowę i barki do przodu.
 • Usiądź na podłodze, podeprzyj się z tyłu lekko zgiętymi rękoma. Unieś wyprostowane nogi do góry, rozchyl je na boki i złącz z powrotem. Podczas tego ćwiczenia możesz również wykonać klasyczne nożyce.
 • Ułóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, a pośladki podnieś do góry. Wyciągnij wyprostowaną nogę do góry, kilkakrotnie zegnij ją w kolanie, przyciągnij zgiętą do klatki piersiowej i wróć do pozycji wyjściowej. Tak samo zrób z drugą nogą.
 • Stań w lekkim rozkroku. Jedną rękę połóż na biodrze, drugą wysuń do góry. Rób skłony na bok (w przeciwną stronę do wyciągniętej ręki), a później zmień ręce i ćwicz dalej. Ćwiczenie to powinnaś robić powoli, aż do momentu, kiedy poczujesz napięcie mięśni brzucha.

Wszystkie wyżej wymienione ćwiczenia powinieneś powtarzać po 25 razy, przy czym pomiędzy nimi możesz zrobić sobie 15 sekundową przerwę.

Ćwiczenia na jędrne pośladki

Która kobieta nie chce mieć pięknych, jędrnych pośladków? (Nie mamy najmniejszych wątpliwości) Wystarczy kilka minut treningu dziennie, aby poprawić wygląd swojej pupy.

 • Ustaw się przy ścianie. Ręce oprzyj przed sobą. Unoś się do góry na palcach. W tej pozycji wytrzymaj 10 sekund, po czym zejdź na dół i powtórz ćwiczenie.
 • Uklęknij i oprzyj dłonie na podłodze. Napnij pośladki i podnieś do góry (do tyłu) jedną nogę zgiętą w kolanie (stopa będzie skierowana do sufitu). Wytrzymaj chwilę i opuść nogę, podnosząc drugą. Ćwiczenie powtórz 10 razy na każdą nogę.
 • Połóż się na plecach. Stopy oprzyj o krzesło, a nogi lekko ugnij w kolanach. Unieś wyprostowaną nogę do góry. Podnieś biodra tak, aby tułów i udo tworzyły linię prostą. W tej pozycji zostań przez 3 sekundy, a później opuść nogę i zrób to samo z drugą. Ponów ćwiczenie 10 razy.
 • Stań w szerokim rozkroku, a palce stóp skieruj na zewnątrz. Chwyć w obie dłonie 1,5 litrową butelkę z wodą i podnieś ją do góry (nad głowę). Zrób przysiad i jednocześnie zegnij ręce w łokciach opuszczając butelkę za głowę. Wytrwaj 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na zgrabne nogi

Podobno to nogi przyciągają wzrok mężczyzn. Jeśli chcesz, aby Twoje nogi były ładne, umięśnione i bardzo kobiece, zacznij ćwiczyć w domu.

 • Kładziemy się na jednym z boków, podpierając się na łokciu. Rób wymachy do góry nogą, która leży wyżej. Ćwiczenie ponów 10 razy i obróć się na drugą stronę. Powtórz to samo jeszcze 2 razy na każdą z nóg.
 • Leżąc na brzuchu ręce podłóż pod brodę, a nogi wyprostuj. Powoli podnoś raz jedną, raz drugą nogę do góry. Tak ćwicz przez około 3 minuty na każdą nogę. To ćwiczenie jest dobre nie tylko dla Naszych nóg, ale również dla Naszych pośladków.
 • Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, teraz leżąc na brzuchu z rękoma pod brodą, podnoś nogi zgięte w kolanie. Wykonaj 3 serie po 10 ugięć.
 • Wyprostuj się w miejscu, gdzie nic nie będzie Ci przeszkadzało. Następnie podnoś raz jedną, raz drugą nogę, kopiąc pośladki. Na początku ćwicz powoli, później coraz szybciej, przez 180 sekund.
 • Przyjmij pozycje lekkiego rozkroku, ugnij nogi w kolanach. Podnoś i opuszczaj tułów poprzez odrywanie pięt od podłogi. Trenuj 3 minuty.

Ćwiczenia na ramiona

Jeżeli nie chcesz mieć klasycznych firanek, które złośliwie tworzą się w okolicach barków, powinnaś wykonywać regularnie poniższe ćwiczenia.

 • Stań w lekkim rozkroku. W dłonie chwyć butelki z wodą (0,5 l lub 1 l) i wymachuj nimi powoli na boki i do przodu (na zmianę). Ćwicz w ten sposób przez 3 minuty.
 • Pompki kobiece. Opierając się na kolanach, dłońmi lekko skierowanymi do środka i rozstawionymi na szerokość barków postaraj się dotknąć klatką piersiową podłogi. Wykonaj od 8 do 16 (w zależności od siły rąk) serii po 3 powtórzenia.
 • Odwrócone pompki. Usiądź na skraju krzesła, oprzyj ręce na krawędzi (palce skieruj w dół). Wyprostuj ramiona i unieś biodra, przenieś je poza krawędź krzesła. Unoś się i opuszczaj na rękach jeszcze 8 – 12 razy po 2 – 3 serie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *