kanapka mierzona suwmiarką

Co wspomaga sukces z zieloną kawą?

O tym, że zielona kawa jest bardzo ciekawą propozycją dla odchudzających się, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Regularne picie niepalonej kawy może przyczynić się do zrzucenia kilku kilogramów, jednak najlepsze (i najszybsze!) efekty bez dwóch zdań, uzyskać można włączając do swoich nawyków również regularną aktywność fizyczną i usprawnienia w diecie.

Nie tylko zielona kawa

Ten artykuł pomoże Ci zaczerpnąć inspiracji do podjęcia szerzej zakrojonych działań mających na celu szybszą utratę wagi i lepsze samopoczucie.

Jasno określ swoje cele i czas ich realizacji

Na swojej drodze można spotkać wiele osób, które otwarcie deklarują: “chce schudnąć”. Zapytane jednak o to ile dokładnie chciałyby zrzucić i w jakim okresie czasu, odpowiadają milczeniem. No właśnie, jeżeli zielona kawa jest już na półce i chcesz podjąć działania, pamiętaj, aby dokładnie zaplanować o ile i w jakim czasie ma zmienić się Twoja waga. Najlepiej jest zapisać to na kartce i umieścić w widocznym dla siebie miejscu, w ten niepozorny, ale sprawdzony sposób naprawdę można zwiększyć swoje szanse powodzenia.

zielona kawa tabletki

Sprawdź swoje BMI

Pomocne w poprzednim kroku jest sprawdzenie swojego BMI (Body mass index), jest to wskaźnik obliczany przy pomocy Twojego wzrostu i wagi. W sieci jest wiele miejsc, które umożliwiają jego bezpłatne wyliczenie. Dowiedz się więc, ile powinnaś ważyć, aby być w normie i konsekwentnie do tego dąż.

Wykorzystaj media społecznościowe

Jeżeli często odwiedzasz social media, możesz to wykorzystać do motywowania się. Polub strony, które promują zdrowy styl życia, śledź osoby, dla których Twoje marzenie jest codziennością i wizualizuj swój cel. Często na profilach personalnych trenerów, czy modelek można znaleźć wartościowe porady, lub konkretne dietetyczne przepisy, które mogą Ci pomóc szybciej osiągnąć swój cel.

Drobne zmiany w diecie

Czy wiesz, że podobnie jak teraz, gdy zamieniasz czarną kawę, na zieloną, możesz zrobić także z innymi składnikami diety? Można powiedzieć, że w obecnych czasach zdrowa żywność jest już powszechnie dostępna, wystarczy wiedzieć, gdzie jej szukać – a w internecie jest tego naprawdę sporo.

Uwielbiasz biały cukier? Zamień go na ksylitol (cukier brzozowy), który zawiera prawie o połowę mniej kalorii, a ma prawie identyczne walory smakowe! Ciężko Ci zrezygnować ze smażenia na złocistym oleju? Spróbuj jego kokosowego odpowiednika, który znany jest ze swoich przyspieszających metabolizm właściwości. Tego typu usprawnień propozycji można znaleźć więcej, dopasować do swoich upodobań i cieszyć się lepszym zdrowiem. Zielona kawa to jedno z naturalnych usprawnień, ale nie jedyne.

Jak widzisz, odchudzanie z zieloną kawą może być jeszcze ciekawsze, warto jest więc znaleźć sobie dodatkowych sprzymierzeńców (i dużo motywacji) po to, aby szybciej osiągnąć swój cel, a przy tym dobrze się bawić i konsekwentnie poprawiać swoje nawyki żywieniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *